Arsa ve Daire Arasındaki Yatırım Farkı

Arsa ve Daire Arasındaki Yatırım Farkı

Gemlik’te Arsa ve Daire almak Arasındaki Yatırım Farkı

Büyük şehirlerde, apartman kültürü konut pazarını aşmış olsa da, konu arsa ve daire arasındaki yatırım farkı söz konusu olduğunda insanlar hala şaşkınlık içindedir. Karlı kararlar vermek için, inşa etmenin değeri, takdir, parasal yardım ve finansal kazanç gibi birçok yönü ölçmek gerekir.

Temel hareketlerden biri, yatırımınızdan neyi istediğinizi belirlemektir, örneğin düzenli getiri veya zaman içinde doğru takdir gibi. Arsa ile daire yatırımı arasındaki fark aynı olmadığından, kabiliyetinizden daha fazlasını uzatmamak daha iyidir. Araziye veya daireye yatırım yapmanın bazı avantaj ve dezavantajlarını görelim :

Akıllı Yatırım Seçenekleri

Akıllı Yatırım Seçenekleri

Akıllı Yatırım Seçenekleri

Bir daire satın almak istiyorsanız,

Bir daire satın almak istiyorsanız, birikimlerinizi kullanarak aynısını yapmaya hazır olabilirsiniz, ev kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz, vb. Ancak arsa ile daire arasındaki avantajlardan ve en büyük farklardan biri de ikamet etmenizdir. bir daire satın aldıktan sonraki ilk günden itibaren kendi eviniz. Kiralamalarınızda size iyi bir miktar tasarruf sağlayabilir.

Ev kredisi yoluyla arazi satın alınabilse de, görünüşte aynı büyüklükte bir daire satın almakla karşılaştırıldığında maliyetli olabilir. Bir arsa size kendi evinizi inşa etme özgürlüğü verir. O zamana kadar birinde ikamet edemezsiniz ve ayrıca araziye yatırım yapmanıza rağmen kira ödemeniz gerekir.

Metro şehirlerinde arsa maliyeti daireye göre çok daha yüksektir. Arazi maliyetleri daha az olacağından ve arsanın önemli bir bölümünü edinebileceğiniz için Kademe II şehirlerde arazi satın alınabilir. Daireye yatırım yapmak isterseniz, sözleşmeye göre sabit bir miktar ödenir ve bundan inşaatçı sorumlu olacaktır. Arazi satın alırsanız durum aynı değildir, bir arsayı yerleşim alanına dönüştürmek için sivil kurum izinleri ve izinler gerekir. Ve yapıyı izin sınırlarına göre inşa ettiklerinden emin olmak gerekir.

En İyi Yeniden Satış Değeri

Günümüzde, Gemlikte satılık daireler çok çeşitli olanaklar sunmaktadır. Bu özellik, dünya konforunu makul bir fiyata aldıkları için yeni yaşlı insanları cezbetmektedir. Bir daire veya arsa satın alma maliyetleri esas olarak mülkün çevresinden etkilenir. Yapının zaman içindeki yıpranması dikkate alındığında, parsellere kıyasla dairelerin fiyat artışı daha azdır.

En İyi Yeniden Satış Değeri

En İyi Yeniden Satış Değeri

Alıcılar arazi satın alırken, mülkün tek veya ortak sahibi olma avantajına sahiptirler. Ayrıca, diğer sakinlerin izinleri konusunda endişelenmeden evlerini kendi isteklerine göre tasarlama özgürlüğünün tadını çıkarabilirler. Zengin bir alıcı, bir yatırım amacı olarak arazi satın almak, bir daire inşa etmek ve tek tek birimleri satmakla da ilgilenebilir.

Evinizi inşa ederken duygu ve tarzınıza göre yapıyorsunuz. Bu, satmaya karar verdikten sonra olası bir işverene çekici gelemez. Daha sonra ya yenilemek için ek yatırım yapmalı ya da yepyeni bir tane yapmak için onu tamamen aşağı çekmelidir. Bu, mülkün fiyatını makul ölçüde etkileyebilir. Bu dezavantaj, apartman dairelerinde yoktur. Sonuç olarak, bir binanın bir parçası olan ve bu nedenle, bol konuşmadan değerinde satmak daha rahat olan sabit bir yapıya sahipler.

Yasal sorunlar

Parsellerin temel özelliklerinden biri de yasa dışı olarak yerleştirilebilmeleridir. Bu nedenle, güvenli tarafta olmak için, en iyisi kapalı topluluklarda arazi satın almayı düşünürse, çünkü inşaatçı sizin adınıza ilgilenecektir.

Değilse, arazi satın almadan önce herhangi bir anlaşmazlığı araştırın ve üzerinde evinizi inşa edene kadar ona göz kulak olduğunuzdan emin olun. Ülkemizde toprakların ele geçirilmesiyle ilgili her gün birçok sorun artıyor. Bu sorunlar bir daire satın almak için çok daha az olmakla birlikte, kendi tehditlerine de sahiptir.

Bir daire satın aldığınızdan emin olun, böylece tüm işlemler arasında şeffaflık sağlanır. T.C. yasası, inşaatçının size söz verdiğiniz daireyi sağladığından emin olur. Gereksinimleri karşılamadığı takdirde, inşaatçı alıcıya tazminat ödemek zorundadır, aksi takdirde bu bir suç olarak kabul edilir ve aynı şekilde hapse atılabilir.

Genel Faydalar

Bir arsa veya daire satın almak zorlu bir meseledir. Bir alıcının finansal olarak istikrarlı olup olmadığına bakılmaksızın, herkes hükümet planları ve vergi avantajları açısından bazı ekstra nakit avantajlarından yararlanabilir. Büyük banka, arsa ve daire satın almak için krediler sunar, ancak arsalar için bu külfetli bir iş olabilir.

Bir arsa veya daire satın almak zorlu bir meseledir

Bir çok vergi avantajı arsa ve daire satın alanlar için ilişkilidir. Parseller için, inşaat başladıktan sonra kullanılabilir ve sadece ilk yıl için geçerlidir. Boş arazi alıcılar için herhangi bir vergi avantajı sağlamaz. Ve nispeten bir arsanın satış gelirleri daha yüksek vergiye tabidir.

Sonuç

Bununla birlikte, hem apartman hem de arazinin artıları ve eksileri var. Arazi ve daire arasındaki yatırım farkını belirlemek, hangisinin kendileri için çalıştığını belirlemek bireysel görüşe gelir. Bir komploya sahip olmak, bazı hareketlerde dikkatli olmanız gerektiğini gösterir. Yine de, entrikaların ödülleri çok daha yüksek olabilir. Ve nihayetinde inşaat standardına göre yönetmeniz gerekir. Ancak dairelerde, her şey donanımlı olduğundan sorunsuzdurlar ve kazancınıza ilk günden başlayabilirsiniz.

Gemlik’te satılık konut veya arsalar mı arıyorsunuz?  Akıllı, karlı bir karar vermek için en doğru bilgilerle tüm özellik bilgilerini bulmak için gemliktesatilik.gen.tr‘e göz atın .

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.