Gemlikte bir daire nasıl satın alınır

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır?

Gemlik gibi bir yerde Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır?

Bir daire satmadan önce, bu görevi bir emlakçıya devredip devretmeyeceğinize yoksa kendiniz mi yapacağınıza karar vermelisiniz. Emlak acentesi daireyi değerlendirecek, reklam yapacak, potansiyel alıcılarla tüm görüşmeleri devralacak, belgeleri hazırlayacak, herhangi bir dolandırılma riskine karşı sizi koruyacak bir hazırlık yapacak ki bu sizin için çok daha faydalı olacağını söylemeliyiz. Siz komisyon bedelini hesap ederken alıcıların pazarlık baskısı ve hileleriyle o komisyonun en az 3 katı zarar edebilme durumu söz konusu olabilir. Bunu yılların tecrübesi ile Gemlik Emlak Danışmanı Rasim Kılıç olarak söylüyorum.

Bir daireyi fazla gecikmeden satmak için yeterli bilgi ve güce sahip olduğunuzdan eminseniz, devam edin. Ek olarak, bir daireyi kendi başınıza satarken, bir alıcı bulmadan bir işlemi tamamlamaya kadar her aşamayı kontrol edeceksiniz.

  • Gerekli belge paketinin hazırlanması
  • Dairenin ekspertiz ve hazırlanması
  • Alıcı arama
  • Ön alım ve satım sözleşmesinin yürütülmesi (kapora sözleşmesi)
  • Varsa Kiracının Daireden çıkarılması
  • Borçlarının temizlenmesi.
  • Daire için ödeme yapılması
  • Tapu takip işleri

Gerekli belge paketinin hazırlanması

Bir dairenin satışı için gerekli tüm belgeler, lekesiz ve düzeltmeler içermemeli ve daire için teknik belgelerde ve diğer belgelerde belirtilen veriler gerçeğe uygun olmalıdır. Belge listesi değişebilir, ancak aşağıdakiler zorunlu kabul edilir:

– konutun sahipliğini onaylayan bir belge; TAPU

– Satılan dairenin sahibi reşit değilse, vesayet ve mütevelli makamlarının izni;

Dairenin ekspertiz ve hazırlanması

Dairenin ekspertiz ve hazırlanması

Dairenin ekspertiz ve hazırlanması

Bir dairenin maliyeti yetkili bir değerlendirmeye dayanmaktadır. Maliyeti doğru bir şekilde hesaplamak için aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır:

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? dairenin konumu (merkeze ne kadar yakın, prestijli bir alan mı);

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? gelişmiş altyapı, sosyal tesislerin mevcudiyeti, park yeri;

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? evin yapım yılı ve malzemesi (monolitik, tuğla ve monolitik tuğla evler panel evlerden daha yüksektir);

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? zemin;

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? görüntü, oda sayısı, yerleşim düzeni;

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? yenileme, ek olarak etkileyebileceğiniz bir husustur. Daireye giren birçok alıcı hemen onarım yapmak istemiyor. Bu nedenle dairenizin maliyeti küçümsemeden dikkat çekebilmesi için uygun şekle getirmeye değer.

Alıcı arama

Daha hızlı bir alıcı elde etmek için, reklamlarınızı olabildiğince çok kaynağa yerleştirmelisiniz ve yüksek kalitede olmalıdır.

Zaman ayırın:  Bunu yapamayacaksanız eğer Gemlik Emlak Danışmanı olarak sizlere yardımcı olacağım

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? yüksek kaliteli fotoğrafçılık. İster gün ışığında ister yapay olsun, iyi aydınlatmada fotoğraf çekmeye değer. Gereksiz her şeyi kaldırın. Fotoğraftaki minimalizm her zaman daha avantajlı görünüyor ve alan daha büyük.

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? Yeterince ayrıntılı olması gereken ve dairenin özelliklerini ve kazanan parametrelerini içermesi gereken metni iyi hazırlayın.

Ön alım ve satım sözleşmesinin yürütülmesi
(KAPORA sözleşmesi)

Bu anlaşma size, alıcının bir daire satın alma konusundaki fikrini değiştirmeyeceğine dair kesin bir garanti verecektir. İşlem iptal edilirse, depozito satıcıda kalır. Alıcı için, daire fiyatının sabit kalacağı, bir başkasına satmayacağınız ve herhangi bir nedenle işlemi reddederseniz çifte depozitoyu iade etmelisiniz hükmünde de sözleşme aynı zamanda bir garantördür. alıcı.

Gayrimenkul nesnesinin alım satımı için ön sözleşme herhangi bir biçimde düzenlenir. Sözleşmede aşağıdaki ayrıntılar gereklidir:

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? her iki tarafın kimlik bilgileri;

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? tarafların adresleri;

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? Satılan dairenin tanımı ve adresi;

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? yükümlülüklerin süresi;

Bir daire nasıl değerinde ve kolay satılır? kapora miktarı (daire maliyetinin% 2-5’i).

Daire için ödeme

Kural olarak, gayrimenkul alımı ve satımı için bir işlem yapmak, anlaşmalar sözleşmenin imzalanması sırasında veya kabul işleminin imzalanması sırasında yapılır

Dairenin nakit olarak veya banka havalesi ile devredilmesi . Ancak, kendiniz bir daire satarken, kasa kullanmak daha güvenli olacaktır. Para, bir banka çalışanının kontrolünde, mühürlenmiş özel bir çantada tutulacak ve siz (satıcı) ve alıcı yapıştırma yerinde imzalayacaksınız. Bu prosedür ne sizin ne de alıcının aldatılmamasını sağlar. İşlemden sonra daire için para alabileceksiniz ve alıcı satın alınan dairenin mülkiyetini gerçekleştirebilecek.

DİRE ALMAK İSTİYORUM. YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

EV ALIRKEN VE SATARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.