Bir Emlak danışmanı aracılığıyla bir mülk satın almak ve satmak

Bir Emlak danışmanı aracılığıyla bir mülk satın almak ve satmak

Bir Emlak danışmanı aracılığıyla bir mülk satın almak ve satmak tavsiye edilir mi?

Mülkünüzün satışında emlakçı kullanmak denilince ilk akla gelen   komisyon ve kullanmadığınız takdirde tasarruf edebileceğiniz paradır.

Ancak, büyük resme bakarsak, yeniden düşünmeye değer. Bir emlakçı aracılığıyla mülkünüzü satın almanın veya satmanın avantajlarından bazıları şunlardır  :

  • Bir mülkün satın alınması veya satılması  çok fazla zaman ve özveri gerektirir . Mülk satmak için çeşitli işlemlere ek olarak, tüm taraflarla da uğraşmak zorunda kalacaksınız. Satın alırken süreç hemen hemen aynıdır, bu nedenle güvenilir bir emlakçı aracılığıyla hayalinizdeki evi bulmak daha hızlı ve daha kolaydır.
  • Emlakçı, potansiyel alıcıları  kolaylıkla bulmanızı sağlayacak çeşitli araçlara (ağ, web sitesi, deneyim, pazar bilgisi vb.) sahip olacaktır .
  • Emlak komisyoncusu ayrıca,  aradığınız tüm özellikleri karşılayan bir mülk bulabileceğiniz geniş bir mülk ve işbirlikçi portföyüne sahiptir . Acentenin komisyondan bağımsız olarak mevcut tüm mülkleri göstermesi çok önemlidir. “Standart komisyondan” daha düşük olarak etiketlenen bir mülk, genellikle acentenin zamanına değmez olarak kabul edilir. Ancak, bu nedenlerle bir müşteriye mülk göstermemek, müşteri yerine vekilin çıkarına hareket etmek olarak görülebilir.
  • Emlakçı, bir  satışı kapatırken bir satış ve yönetim stratejisine sahiptir. İlk görüşmeden itibaren emlakçının sizinle  bir mülk satın alma veya satma sürecinin genel sürecini görüşmesi ve özellikle de göreceğiniz evin detaylarını incelemesi önemlidir. İletişim, dürüstlük ve bütünlük ile birlikte son derece önemlidir.
  • Derin piyasa bilgisi sayesinde , potansiyel alıcıya satın alma işlemini tamamlaması için farklı şekillerde tavsiyelerde bulunarak ve gerekirse bir ipotek uygulamasında rehberlik ve aracılık etmeye yardımcı olarak mülkünüzün doğru bir değerlemesini elde edeceksiniz  . Varsa, karşılaştırmalı piyasa analizi ve mevcut son satışlarla desteklenen mülkün neden pahalı olduğu konusunda bir açıklama yapılması gerekir.
  • Bir şeyler ters giderse,  her zaman garanti talep edebileceğiniz ve talep edebileceğiniz sorumlu bir firmanız olacaktır.
  • Bir emlakçı ile sözleşme yapmanın yanı sıra, en tavsiye edilen ve pratik  olan, özel sözleşmenin imzalanmasından alıcının Mülkte kaydına kadar tüm satın alma sürecini gözden geçirmek için deneyimli ve iyi bir itibara sahip bağımsız bir hukuk danışmanı tutmaktır. Kayıt.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.