Evinizi Satmak İçin

Bir Emlakçıyla Evinizi Satmanın 9 Faydası

Evinizi Satmak İçin Bir Emlakçıyla Ortaklık Yaparak Önleyebileceğiniz 9 Risk ve Zorluk.

 

1.Satış Süreci Uzun ve Zahmetli Olabilir

Evinizi satmaya karar verdiğiniz andan son kapanışa kadar, işlemi tamamlamak için birçok kritik adım gerçekleşir. Çoğu müşteri, sürece giren tüm ayrıntıları fark etmez. Çoğu zaman, ev satıcıları , ne zaman ve ne yapacaklarını bulmak yerine, ayrıntıların sorunsuz bir şekilde halledilmesini tercih ederler. Sürecin karmaşık bir parçası, başlangıç ​​fiyatını belirlemektir. Örneğin fiyat, yılın zamanı, ekonomi, planlı mahalle gelişimi ve son satışlar dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden etkilenir. Kendine güvenen ve deneyimli bir Emlak Ekibi ile çalışmak  bu sürecin sorunsuz bir şekilde akmasını sağlayabilir.

 

2. Herhangi Bir Evin Pazarlaması Kapsamlı ve Genellikle Zordur

Bazı FSBO satıcıları, MLS hizmetinde bir ev listelemenin, evinizi pazarlamanın bileti olduğunu düşünebilir. Aslında, evinizi mümkün olan en iyi şekilde göstermek, ev sahneleme, kaliteli fotoğrafçılık ve ikna edici kopya ve açıklamalar gibi çeşitli faktörleri içerir.

Bir emlakçı, hangi özelliklerin bir ev satma şansını artırıp artırmayacağını bilir. Bir evin içinden geçebilir ve olumsuz özellikleri önemsiz gösterebilecek değişikliklere işaret edebilirler. Müşteriler genellikle bu özellikleri her gün gördükleri için bu sorunlardan habersizdirler. Emlakçılar ayrıca bazı özelliklerin kalitesini vurgulama konusunda da ustadır, bu nedenle bu yönler daha hızlı satış yapılmasına yardımcı olur.

Fiyatlandırma stratejisi başlı başına bir beceridir ve herhangi bir fiyatlandırma analisti, fiyatı belirleyen birçok değişkenin her zaman oyunda olduğu konusunda hemfikirdir. En cazip fiyatı sunmak için doğru analize ihtiyaç vardır ve bu da mükemmel hale getirmek için yılların deneyimine ihtiyaç duyar.

Açık ve çevrimdışı görünürlük de önemli bir pazarlama gereksinimidir.  Emlakçılar , ideal hedef alıcılarınızın alışveriş yaptığı en iyi kanallarda evinizi görünür kılar ve dikkat çeker. Sahibinden satılık olarak kendi başınıza bir pazarlama planı oluşturarak, eviniz için en cazip fiyat noktasında hızlı bir satış sağlamak için bilgi ve becerilerin derinliğini kaçıracaksınız.

 

3. Emlakçılar Ev Satmak İçin Kapsamlı Ağlara Sahiptir 

Bu sektörde ilişkiler ve itibar çok uzun bir yol kat ediyor. Herhangi bir FSBO, evini halka açık pazar web sitelerinde listeleyebilir, ancak bu, onu saygın bir alıcıya pazarlamak için yeterli mi? Listeleme ajansları, yıllar içinde kurulmuş geniş kişisel ve profesyonel bağlantılara sahiptir. Bu irtibat listesi, büyük bir alıcı havuzunu evinize getirebilecek müşterileri, diğer acenteleri ve emlak şirketlerini içerir. Küçük bir potansiyel alıcı listesi, nitelikli alıcıların sayısını çok hızlı bir şekilde azaltabilir. Bir ev satmak için güvenilir bir ağa bağlanmadan, daha düşük satış fiyatları, piyasada daha uzun günler ve satış yolculuğu sırasında yapılan hatalar şansını artırır.

 

4. Zaman ve Enerjiyi Harcayan Kalifiye Olmayan Alıcılardan Uzak Durun

Kalifiye olmayan alıcılar, bir evi göstermek için hayatı beklemeye almak, enerjinizin ciddi alıcılarla ilgilenmesi gereken randevularda ve telefon görüşmelerinde zaman kaybetmek de dahil olmak üzere bir ev satıcısının hayatında sayısız kesintiye neden olabilir. Emlakçılar, motive ve nitelikli alıcılar bulmak, doğru soruları sormak ve onları satın alma yolculuğunda ilerletmek için eğitilmiştir.

En iyi alıcı havuzuna odaklanmak ve dikkat etmek, FSBO satıcılarının nadiren süreci yönetme becerisine sahip olduğu, satış ve istediğiniz fiyatı alma şansını artıracaktır.

 

5. Fiyat Müzakereleri Son Derece Uzmanlaşmıştır 

Fiyat müzakereleri satış becerileri gibi değildir; acentelerin yüzlerce satış anlaşmasını müzakere ederek ustalaştığı özel tekniklerdir. Emlakçılar, alıcıları okumayı ve süreçten duyguları çıkarmayı öğrenirler. Müşterilerine bilinçli ve mantıklı kararlar vermelerine yardımcı olarak uygun şekilde tavsiyelerde bulunurlar.

Sahibinden bir satıcı, yerel pazar koşullarına ve ev satın alan psikolojisine aşina değildir, bu da bir anlaşmanın satıcının avantajına değil de kötüye gitme riskini taşıyabilir.

 

6. Yasal Sorunlara Maruz Kalma

Bir emlakçının rolü, kapsamlı yasal evrak işlerini yönetmeyi içerir. Bir satıcının uygun şekilde ifşa edilmesi bu görevin önemli bir yönüdür. Rehberlik olmadan, bir satıcı evrak işleri yanlış bir şekilde tamamlanırsa dolandırıcılık, ihmal ve sözleşmenin ihlali riskiyle karşı karşıya kalabilir. Bir temsilcinin önemli bir rolü, Ontario’daki hem satıcıları hem de alıcıları yöneten yasaları bilmektir.

 

7. Sahibi Tarafından Satılık Planlanandan Daha Fazla Maliyetli Olabilir

Alıcılar ve satıcıların, bir ev alım veya satımına giden ücretleri, vergileri ve ipotek gereksinimlerini yanlış hesaplamaları yaygındır. Sorularınızı yanıtlayacak ve konumunuzu belirleyecek saygın bir kaynağa sahip olmak, bu sorunun yaşanmamasını sağlayabilir.

 

8. Sahibinden Satılık Bir İşi Almak Tam Zamanlı Bir İştir 

Evinizi istediğiniz zaman bir alıcıya göstermek için her şeyi bırakmaya, işten ve ev görevlerinden muaf tutmaya hazır mısınız? Uzun bir iş gününün sonunda, eylemlerinizi ikinci kez tahmin etmek istemezsiniz ve hayatınızdaki en büyük finansal işlemde etkili bir şekilde hareket etme güvenine sahip olursunuz.

 

9. Tüm Temsilciler Eşit Değildir – Seçeneklerinizi Araştırın

Herhangi bir büyük satın alma kararı gibi, araştırmanızı yapın ve tüm temsilciler aynı şekilde çalışmaz. Çok sayıda inceleme okuyun, öneriler alın ve yolunuza çıkan tüm potansiyel riskleri ele alacak deneyime sahip acenteler bulun. İhtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi karşılayan ve kimin yanında rahat hissedeceğiniz bir temsilci bulmak için ihtiyaç duyduğunuz kadar soru sorun.

Ottawa pazarında evinizi satmak için göz önünde bulundurduğunuz seçenekler arasında olmayı çok isteriz. Biz sadece bir telefon veya e-posta uzağınızdayız, bugün Susan Chell Ekibi ile iletişime geçin .

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.