GEMLİKTE SATILIKDAİRE

Bir ev nasıl hızlı ve karlı bir şekilde satılır?

Her mal sahibi, gayrimenkul satarken, kendisi için maksimum faydayı sağlamaya çalışır. Bir evin hızlı ve başarılı bir şekilde satılması için, kısa sürede kolayca yeni sahipler bulabileceğiniz bir dizi kural vardır.

Makalenin içeriği

Evi ve arsayı düzenledik

İlk izlenimlerin her açıdan önemli olduğu uzun zamandır bilinmektedir ve bir ev satmanın da bir istisna olmadığı bilinmektedir. Bu nedenle, başarılı bir satışın ilk kuralı, evde ve komşu bölgede işleri düzene koymaktır. Bu ürün aynı zamanda estetik onarımları da içerir. Potansiyel alıcılar üzerinde iyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız, önce bahçenizden başlayın, çünkü bu evinizin “yüzü” dür. Gerekirse çitleri, korkulukları, eğimleri boyayın, sundurmayı, evin cephesini onarın ve çatlakları onarın. Çimleri, çalıları ve ağaçları biçmek zorunludur (özellikle bazı odaları karartıyorlarsa).

Umurbeyde satılık villa

Umurbeyde satılık villa

Ardından içerideki evin durumunu değerlendirin. Tüm odaların genel temizliğinin yapılması, fazla çöplerin atılması ve muhtemelen bazı mobilyaların atılması tavsiye edilir. Muslukları, lavaboları, prizleri sabitleyin. Onarımları tazelemek de iyi bir çözüm olabilir, ancak büyük rekonstrüksiyonlar yapmamalısınız – bu satışta karşılığını almayacaktır.

Yeniden dekore ettikten sonra, her odada bir çeşit parlak vurgu yapmanız önerilir – perdeler, bir çiçek vazosu, bir heykelcik. Bu tür parlak detaylar göze çarpıyor ve oda izlenimi üzerinde olumlu bir etkiye sahip. Her oda için olumlu özelliklerin önceden bir listesini yapın, ancak abartmadan: örneğin, odalardan biri güneşli, ikincisi kışın daha sıcak vb. Bu, alıcılara sorarken kullanışlı olabilir.

Evi düzene koyduktan sonra, tüm tesislerin ve sitenin profesyonel fotoğraflarını çekmeniz gerekir. Paranızı boşa harcamayın, çünkü çoğu zaman insanlar reklamları görüntülerken bile bir ev hakkında ilk değerlendirmelerini yaparlar ve iyi bir profesyonel fotoğraf her zaman amatör bir fotoğraftan daha fazlasını çeker.

Bir alıcı araman gerekiyor

Bir alıcı bulmak için biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Seçeneklerden biri, en basit olanı, bir ajansla iletişime geçmektir, ardından evinizi kendilerine mülk satın almak için gelen müşterilerine göstereceklerdir. Ancak bu yöntemin bir takım dezavantajları vardır:

1) acente ücreti;

2) acente evin fiyatını bağımsız olarak belirler ve fiyat piyasa ortalamasından biraz daha düşük olabilir.

Gemlikte satılık daireler

Gemlikte satılık daireler

İkinci seçenek kendi kendine satıştır.

Kendiniz satarken aşağıdakileri yapmalısınız.

Öncelikle tüm arkadaşlarınıza, ailenize ve meslektaşlarınıza satıştan bahsedin ve onlardan tanıdıkları herkese söylemelerini isteyin. Bu tür ağızdan sözler ve evle ilgili arkadaşlardan gelen incelemeler, komplekste çok işe yarıyor ve bir alıcı için uzun süre beklemek zorunda kalmayabilirsiniz.

İkinci olarak, evinizin satışını tüm emlak web sitelerinde ve yerel gazetelerde ilan etmeniz gerekir. Ev ve konum hakkında yalnızca gerçek bilgiler sağlamak gerekir. Kısa bir açıklama yapın, uygun bir fiyat belirleyin. Genellikle, insanlar ilkbaharda bir ev satın almaya başlarlar, bu nedenle Nisan ortasından itibaren aktif olarak potansiyel alıcılar aramaya başlayın. Birkaç ay içinde alıcı yoksa, büyük olasılıkla fiyatı çok yüksek tuttunuz, bu da beyan edilen değeri biraz düşürmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu kadar basit kurallar, karlı bir şekilde ve mümkün olan en kısa sürede bir alıcı bulmanıza ve mülkünüzü başarıyla satmanıza yardımcı olacaktır.

Bütün bunlar için zamanınız yoksa güvenebileceğiniz bir “EMLAKÇI” olarak Gemlik Emlak Danışmanı Rasim Kılıç sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

 

DİRE ALMAK İSTİYORUM. YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

EV ALIRKEN VE SATARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.