Bitmemiş bir daire satın almak daha karlı mı?


Bitmemiş Daireler Satın Alınırmı?

Yeni binalarda bitirilmemiş daireler alıcılar arasında oldukça popülerdir. Çeşitli nedenlerle tercih edilirler: Özellikle, bazı insanlar kendileri için mükemmel onarımlar yapmak isterler ve önceden dekore edilmiş bir iç mekana ilgi duymazlar. Diğerleri ise bir daireyi kendi başına donatmanın bitmiş bir ev satın almaktan daha ucuz olduğundan emindir. .

Yeni binalardaki dairelerin kaba ve bitirme olmadan olabileceğini dikkate almak önemlidir. İlk durumda, sıhhi tesisat ekipmanının bağlı olmadığı, su ve kanalizasyon borularında fişlerin olduğu ve dairede elektrik kablolarının bile olmadığı bir “kutu” dan bahsediyoruz.

İkinci durumda, elektrik tesisatı, ısıtma radyatörleri vb. Mevcuttur, zeminler, duvarlar ve tavanlar hizalanır, yani. mal sahibi sadece basit onarımları yapabilir. Kural olarak, kaba yüzeyli olmayan daireler sıradan olanlardan% 15-25 daha ucuzdur ve bitirme olmadan -% 10-15 oranındadır.

Bitmemiş bir daireyi satın almadan önce, artılarını ve eksilerini tartmanız ve ayrıca neden bu seçeneği tercih ettiğinize karar vermeniz gerekir.

Ekonomik faydalardan bahsediyorsak, bu ne yazık ki sorgulanabilir.

Öncelikle tadilat sırasında bir yere yerleşmeniz gerekecek ve stokta başka bir daireniz yoksa, konut kiralama hakkında konuşacağız. Bu, başkasının evini kiralamak ve sizin evinizi donatmak için para harcayacağınız anlamına gelir. Aynı zamanda, onarımların uzun sürebileceğini anlamak da önemlidir.

İkincisi, profesyonel işini iyi yapan usta bulmanız gerekecektir. Bu tarz firmaların hizmetleri de ucuz değildir. Kendiniz çok şey yapabilseniz bile, işin bir kısmını yine de uzmanlara emanet etmeniz gerekir. Ek olarak, tüm kişisel zamanınızı iş ve eğlence pahasına evi tamir etmeye veya dekore etmeye ayırmanız gerekecektir. Ayrıca bitirme malzemeleri, sıhhi tesisat vb. Maliyetlerini de unutmayın.

Ekonomik açıdan bir daire satın almak daha karlı.

Kendiniz çok şey yapabilseniz bile, işin bir kısmını yine de uzmanlara emanet etmeniz gerekir. Sonunda, bitirmeden bir evi satın almak ve dekore etmekten daha ucuza mal olacaktır. Üstelik bu durumda, sadece paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda kendi zamanınızdan ve rahatlığınızdan da ödün vermezsiniz. Bununla birlikte, kendiniz benzersiz bir yenileme yapmak istiyorsanız, duvar kağıdını soyup döşemeyi temizlemekten daha bitirmeden bir ev satın almak daha ucuz olacaktır. Ek olarak, birçok şey onarımın kalitesine bağlıdır. Çoğu zaman apartmanlar o kadar kötü tasarlanır ki yeni bir kiracı her şeyi yeniden yapmak zorunda kalır ve diğer insanların hatalarını düzeltmek genellikle basit bitirmeden daha pahalıdır.