Ev Seçiminin Yapılmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev alırken değerlendirmeniz gereken 10 özellik

Gemlik’te satılık daire, arsa, zeytinlik, bağ bahçe ve ev alırken değerlendirmeniz, dikkat etmeniz gereken 10 özellik

Bir ev almayı mı planlıyorsunuz?

Bir ev satın almak , hayatınızda vereceğiniz en önemli finansal karardan biridir. Ev almaya karar verdiğinizde, mevcut ve gelecekteki mali durumunuzu ve yaşam tarzınızı etkileyecek şeyleri göz önünde bulundurmalısınız.

Ev alırken Değerlendirmeniz Gereken 10 Özellik

Ev alırken Değerlendirmeniz Gereken 10 Özellik

1- lokasyon

Ev seçerken en önemli hususlardan biri lokasyondur. Konut mülkleri için, okullar, restoranlar, alışveriş merkezleri ve hastaneler gibi hizmetlere yakınlık, büyük ölçüde mülkünüzün artı değerini belirler.

Yeni bir ev alırken en yaygın hatalardan biri, yalnızca arazi ve evlerin genellikle çok daha yüksek edinim maliyetine sahip olduğu, yerleşik alanları dikkate almaktır. Şehirler sürekli genişliyor ve 3 ila 5 yıllık bir süre içinde yol bağlantıları, alışveriş merkezleri veya başka hizmetler inşa etme ihtimaliniz varsa, eviniz çok daha yüksek bir değer kazanabilir.

Evinizin iyi bir konumda olduğunu değerlendirebileceğiniz beş özellik aşağıdaki gibidir.

2-Güvenlik

Konut komplekslerinin en değerli yönlerinden biridir. Erişim kontrolü ve sürekli izleme, mülklerinde ve ortak alanlarda yaşayanlara huzur sağlayan önlemlerden bazılarıdır.

3-Okullar

Çocuğunuz varsa, günlük rutininizde ulaşım sürelerini daha verimli hale getirmek için dikkate alınması gereken önemli bir husus budur. Bölgenize yakın eğitim merkezlerine sahip evlerin daha yüksek fiyatlardan fiyatlandırılması gerektiğinden, göz önünde bulundurulması gereken mükemmel bir seçenektir.

4-Alışveriş Merkezlerine Erişim

Şehrin en iyi alışveriş bölgelerine yakın bir ev sahibi olarak mağazaya ulaşmak için zaman kazanın. Evinizin mükemmel konumunu şüphesiz belirleyen bir faktördür.

5-Kolay erişim

Hızlı karayolu bağlantıları ve şehirdeki stratejik noktalara bağlanarak evinize kolay ulaşım çok önemlidir. Mevcut tüm hizmetlerin yakınında bir ev satın almak, mutlu ve rahat bir yaşam tarzı sürmenizi sağlayacaktır.

6-Komşuluk

Yeri ararken mahalleyi de incelemelisiniz. Mahallenin aile dostu olup olmadığını öğrenin. Evi satın alma sürecine fazla dahil olmadan önce mahalleyi gündüz ve gecenin farklı saatlerinde kontrol edin. Ve mümkünse, çevrede yaşayan tesisler ve insanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bazı komşularla görüşmeye çalışın. Aile odaklı olsanız da olmasanız da, kötü etkileri olan ya da yasadışı şeylere karışan insanlarla yaşamak istemezsiniz. Arkadaş canlısı komşulara ve iyi bir konut hissine sahip bir ev aramak önemlidir.

Ev alırken

Ev alırken

7-Altyapı

Bir ev satın alırken, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktör, bölgedeki temel altyapıların erişilebilirliğidir. Bir ev satın almadan önce, basit olup olmadığını ancak mevcut altyapıların olması gerekip gerekmediğini öğrenin.

 • Konum, karayolu veya tren ağları ile iyi bağlanmış mı?
 • Bölgede yeterli su kaynağı var mı?
 • Sokak aydınlatması, telefon ve internet bağlantısı ve eğlence parkları gibi olanaklar kolayca mevcut mu?

8-Suç oranı

Mahalledeki suç oranına bakın ve bu bilgilerin çoğu çevrimiçi olarak mevcuttur. MylocalCrime.com gibi web siteleri, düşündüğünüz evin çevresinde bildirilen son suçlar hakkında tam bilgi sağlayabilir. Komşular için bir fikir edin, mahalledeki insanlarla konuşun ve mahalleden aldığınız görünüşü düşünün. Suç dolu bir mahallede yaşamak yatırımınıza değmez. Orada yaşamak için kaliteli kiracılar bulmanız da sizin için daha zor olacaktır.

9-Ev denetimi

Ev denetimi şarttır. Akıllı emlakçılar, mülkü görüntülediğinizde en iyi şekilde görünecek şekilde hazırladıklarından emin olurlar. Noktalı çizgiye imza atmadan önce bakım, onarım ve tadilatlarını detaylı olarak kontrol etmelisiniz. Evde yapmak isteyebileceğiniz çatlakların ve tadilat işlemlerinin toplam giderleri, satın alma fiyatını önemli ölçüde artırabileceğinden, evi satın almaya karar vermeden önce hesaplanmalı ve dikkate alınmalıdır.

10-Yeşil açık alan

Bir ev sahibi olmak için yeşil açık alan arzusuna sahip olmak doğaldır. Ev alırken de dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Satın alma işlemini yapmadan önce çevresini, ağaçları, diğer evleri ve manzarayı görmek için yerelde dolaşın. Evin etrafındaki yeşil ve açık ortam, sizin ve gelecekteki alıcılar için onun arzu edilirliğini büyük ölçüde etkileyebilir. Çocukların büyümesi için güzel manzaralara ve harika bir ortama sahip konuma öncelik verin. Benzer şekilde, bölgedeki en yüksek noktadaki ev drenaj için iyi ve genellikle iyi bir manzaraya sahip olduğu için topografya da önemlidir.

Ev alırken en önemli hususlardan biri lokasyondur

Ev alırken en önemli hususlardan biri lokasyondur

Bir ev alırken derin düşünün ve dikkatli düşünün. Yatırımınızdan olumlu bir getiri sağlamak istiyorsanız doğru mülkü seçmek önemlidir.

Ev satın almak için yardıma mı ihtiyacınız var?

İletişim  Gemlik Emlak info@gemlikemlak.gen.tr veya bizi arayın +90 532 551 71 77 .

Ev Seçiminin Yapılmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev alırken değerlendirmeniz gereken 10 özellik

Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Ev Bütçenizi Net Olarak Belirleyin
 2. Aklınıza Yatan Tüm Ev Seçeneklerini Ön Elemeden Geçirin
 3. Almak İstediğiniz Evde Aracı Olup Olmadığını Kontrol Edin
 4. Evin Krediye Uygunluk Şartlarını Araştırın
 5. İstenilen Fiyat ile Piyasa Değerini Kıyaslayın
 6. Evin Üzerinde İpotek veya Haciz Kaydı Olup Olmadığını Sorun
 7. Evin Boyası Yeni Yapıldıysa Rutubet Olup Olmadığına Dikkat Edin
 8. Ulaşım Seçeneklerini ve Sosyal Alanlara Yakınlığını Değerlendirin
 9. Apartman Düzeni ve Komşuluk İlişkilerini Araştırın

[qsm quiz=1]

[qsm_link id=1]Tıklayınız[/qsm_link]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.