Ev alırken nelere dikkat etmelisiniz: genel kurallar

Ev alırken nelere dikkat etmelisiniz: genel kurallar

2020-2021’de konut amaçlı gayrimenkul maliyetinde bazı bölgelerde %40’a ulaşan önemli bir artış, potansiyel alıcıları uygun konut seçeneklerini seçme konusunda ciddi şekilde sınırlandırıyor. Potansiyel ev sahiplerinin her şekilde en uygun seçeneği bulmaya çalışması şaşırtıcı değildir. Ancak uzmanlar, maliyeti piyasanın %20-30 altında olan seçeneklerin her zaman şüpheli olması gerektiğini söylüyor.

Ev alırken nelere dikkat etmelisiniz: genel kurallarKonut fiyatlarının asla Covid öncesi seviyelere dönmeyeceğini kabul etmek zorunda kalacağız. Ve büyük sanayi veya tatil beldelerinde, küçük ayarlamalar bile öngörülmez – fiyatlarda% 5’lik bir düşüşe bile güvenilemez. Bu fiyat liderleri arasında Moskova, St. Petersburg, Vladivostok, Sochi, Yekaterinburg ve Krasnodar yer alıyor. Bağlantıda bulunabilecek World of Apartments toplayıcı portalına göre, ikincisi 2020-2021 döneminde iki odalı bir dairenin ortalama maliyeti olan fiyatta %40 arttı. https://www.mirkvartir.ru/Krasnodar+territory/Krasnodar/4,2 milyon rubleye ulaştı.

Doğal olarak, kötü onarım, binanın fiziksel olarak bozulması, zayıf ulaşım erişilebilirliği, çok sayıda şehir iletişiminin olmaması, likit olmayan katlar (son, birinci veya yarı bodrum) maliyeti %15-18 oranında azaltabilir. Ancak, indirim %30’dan fazlaysa, işlemin koşullarını dikkatlice incelemeniz gerekir.

Krasnodar'da iki odalı dairelerHer şeyden önce, arazi kategorisine dikkat etmeniz gerekir. Aslında bu tür faaliyet için uygun olmayan arazilerde yarı legal veya illegal bir şekilde inşaat yapılabilmektedir. Bu, güney bölgeleri ve özellikle konut maliyetleri yüksek olan büyük tatil beldeleri için tipiktir: Sochi, Yalta, Novorossiysk. Bu tür yerlerde, stüdyo daire kisvesi altında, evlerin bazı bölümlerinin bireysel konut inşaatı arazilerinde veya uzun vadeli kiralama kapsamında satılması mümkündür.

Yasadışı yeniden geliştirme, önerilen seçeneği reddetmek için iyi bir nedendir. Onları meşrulaştırmak zordur ve masumiyetinizi ve zaten yasadışı olarak dönüştürülmüş bir daireyi sattığınızı kanıtlamak iki kat daha zordur. Aynı tavsiye, konutun herhangi bir kadastro parametresi için de geçerlidir – verilen belgelere uygun olmalıdır. Açıkçası, tüm orijinal belgeler işlem sırasında satıcıların elinde olmalıdır.

Ayrıca dairenin kendisinin ve sakinlerinin durumunu da değerlendirmeniz gerekir. Küçük çocuklar, beceriksiz vatandaşlar ve özgürlükten yoksun bırakılan yerlerdeki kişiler konutlara kaydedilmemelidir. Aksi halde alım/satım işleminin meşruiyeti mahkemede sorgulanabilir. Ayrıca, annelik sermayesi ve Rusya Federasyonu genelinde geçerli olan veya belirli bölgelere özgü diğer tercihli sertifikalar pahasına tamamen veya kısmen satın alınan gayrimenkullere karşı dikkatli olmalısınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.