Ev Almak için nasıl bir yer ve konum seçilmeli?

Ev Almak için nasıl bir yer ve konum seçilmeli?

Ev Almak için nasıl bir yer ve konum seçilmeli?

Gemlik’te daire satın almak almak her zaman bir bütçe hesaplamakla başlar; bu, yalnızca hangi daireyi satın alacağınızı değil, aynı zamanda hangi alanda da alacağınızı belirler. Ancak, sadece bir yerin prestijinin peşine düşmemeli, uzun vadeli çıkarlarınızı tanımlamak daha iyidir.
  • Ulaşım ve erişilebilirlik
  • Sosyal tesisler
  • Bölge kalkınma perspektifi

Bir ikamet yeri nasıl seçilir

Bir daire satın almak için bir alan seçimi, taşınmaktan daha az önemli bir soru değildir ve kriterlerinizi karşılamalıdır. Tek başına mı yoksa ailenle mi taşınacaksın? İşe davet edildiniz mi veya akrabalarınızla yakınlaşmaya mı karar verdiniz? Yukarıdakilerin hepsine dayanarak, işe yakınlık, toplu taşıma, anaokullarının, okulların, parkların, alışveriş merkezlerinin varlığı gibi noktalara bakmalısınız. Belki şehir merkezinin karmaşası olmadan bir hayat hayal edemezsiniz ya da tam tersine sessizliği ve uyku alanlarını tercih edersiniz.

Önceliklere, neyin kesinlikle birbirine yakın olması gerektiğine ve hangilerini güvenle reddedebileceğinize önceden karar vermek gerekir.

Ancak yine de, daha fazla ikamet için bir bölgeyi incelerken, üç önemli kriterin mevcut olması gerekir.

Ulaşım ve erişilebilirlik

ulaşımve erişebilirlik

ulaşımve erişebilirlik

Bu, durakların ve toplu taşıma araçlarının yakınlığını, ne sıklıkla çalıştığını, hangi rotaları içerir. Muhtemelen uzun süre otobüs duraklarında durmak ve sıkıcı transferlerle yarım saatten fazla işe ya da okula gitmek istemeyeceksiniz. Bu sorun özellikle küçük çocuklu aileler ve yaşlıların olduğu yerlerde acil olacaktır. Bir arabanın varlığı bile, özellikle milyon nüfusa sahip şehirlerde, bazen gideceğiniz yere metroyla gitmenin trafik sıkışıklığına takılmaktan daha hızlı olduğu yerlerde, ulaşım erişilebilirliğinin uygunluğunu etkilemeyecektir.

 

 

Günün farklı saatlerinde seçilen bölgeleri ziyaret edin, böylece yolların ve ulaşımın ne kadar yoğun olduğunu tam olarak anlayacaksınız.

Sosyal tesisler

Bunlar eğitim, tıp, spor, eğlence tesisleri, otoparkları içerir. Yolda zaman ve sinir kaybetmemek için yürüme mesafesinde olmaları daha iyidir. Ayrıca yeşil alanlar veya parklar, oyun alanları alanındaki varlığa da dikkat edin.

Bölge kalkınma planı

İlçenin gelişimi, sosyal tesislerdeki artışa, yüksek hızlı ulaşımın ortaya çıkmasına, bölgenin çevre düzenlemesine bağlanabilir. Bununla birlikte, tüm gelişmelerin yaşam kalitesi üzerinde olumlu bir etkisi yoktur. Olumsuz dönüşümlerin sayısı, otoyolların, endüstriyel işletmelerin ve çöplüklerin inşasını içerir. Şehrin web sitesinde yeni nesnelerin yapımının yanı sıra tadilat hakkında bilgi edinebilir veya genel plan hakkında bilgi edinebilirsiniz. Şehrin haberlerini görüntüleyin ve yerel sakinlere forumda seçilen alan hakkında sorun.

İlçeyle ilgili maksimum miktarda bilgi ve istatistiksel veri toplayarak, her şeyi kendi gözlerinizle görerek, gelecekte doğru seçimi yapmanıza ve hayal kırıklığına uğramamanıza yardımcı olacak objektif bir resim elde edebilirsiniz.

DİRE ALMAK İSTİYORUM. YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

EV ALIRKEN VE SATARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.